Éjjel az észak-macedóniai diszkótűz újabb sérültjeit szállították Budapestre
Hétfőn már érkeztek sérültek a budapesti kórházakba.
Hétfőn már érkeztek sérültek a budapesti kórházakba.
Már csütörtök délelőtt kiürítették az épületet, és a mentőautókat Fonyódra költöztették.
Az Országos Mentőszolgálat szóvivője egyéb információkat is megosztott az új rendszerről, például azt, hogyan tudnak majd pihenni a nem fővárosban élő, átvezényelt mentősök.
Az Országos Mentőszolgálat jelenleg tesztel egy olyan rendszert, amelynek segítségével kamerán keresztül is lehet majd segélyhívást intézni.
Átlagosan 2-3 óránként esett be egy ember az ügyeletekre a fővárosban a keddi indulás utáni első három napban. Hétvégén pöröghet fel a dolog.
Ki az, akinek meg se kottyan a budapesti hőség? Hűvösebb van-e a metróban, mint a villamoson? Találunk-e ivóvizet a pizzakőként felforrósodott flaszteren sétálva? Földes András nagyvárosi túlélőtúrája a kánikulában, jótanácsokkal.
Kétszáz éve dohányfüstöt fújtak a beteg fenekébe, amikor újraéleszteni próbálták, de nem nagyon sikerült az akció – magyarázza a Mentőmúzeumban készült, a Múzeumok Éjszakáját népszerűsítő videóban a szakember.
Az Országos Mentőszolgálat szóvivője sajnálja a történteket.
A DK korábban arról írt, hogy politikai okai vannak, hogy a mentőszolgálat nem vállalja a feladatot.
A gyalogosok és a kerékpárosok többnyire esésekből származó, jellemzően enyhébb, nyolc napon túl gyógyuló végtag-, láb-, fejsérüléseket szenvedtek.
A diákot helyszíni beavatkozást követően szállították kórházba rohammentővel.
A Mészáros Autó Javító Kft. vezetésével pályázott egy olyan konzorcium, aminek olyan óriások is tagjai, mint a Pappas.
Egy korábban balesetet szenvedett járműben tett kárt a férfi, hordággyal esett neki. Három embert kirúgtak.
Az egészségügyi elemző úgy véli, a mentőszolgálat megerősítésével kellene foglalkozni, mert ha az meglenne, akkor az ügyelet kiváltására elég lenne az egy héten egyszer elérhető munkaidőn túli háziorvosi rendelés.
Az Országos Mentőszolgálat vezetője Gálvölgyi János ügyével kapcsolatban közölte: az életmentésben mindenki egyenlő.
A kapott információk alapján 2-es prioritási kategóriába sorolták a rosszullétről szóló bejelentést. Vizsgálják, hogy szakmailag megfelelő volt-e a döntés.
A 1830-as központi számot lehet hívni az ügyeleti időszakban.
Az Országos Mentőszolgálat hurráoptimista bejelentését azért némiképp árnyalhatja, hogy Győr környékén egyetlen háziorvos sem írta alá az új rendszerhez szükséges szerződést, és itt rezidenseknek és szakorvosjelölteknek kell fenntartaniuk a rendszert.